Preporuka za budget graficku kartu

Nmg da nadjem pc temu pa cu otvoriti novu.
Treba mi neka budzetna karta za lični računar. Njuškao sam Radeon RX 580 8gb gddr5 ili geforce 1650 4gb gddr6. Ili ako vi imate neku bolju preporuku. Karta se inč uzima za par MP naslova koji nisu zahtevni preterano ali je svakako GPU novi potreban.
Trenutne specke računara:

  • CPU: Ryzen 5 3400g
  • GPU: Vega 11
  • Napajanje od 560W
  • SSD 512gb
  • RAM: Kingston Fury 16gb 3200mh
  • Ploča: Asus Prime B450M-A II

Hvala unapred

Uzmi polovnu 1070

Za 1080p uz odredjene kompromise preporuka za RX580 8GB.

1 Like

Koliko je sigurno uzimati polovnu grafiku? Nisam nikad kupovao polovne komponente, skeptičan sam dosta.

Ja sam na Bench forumu nasao proverenu koja nije majnovala. Probaj eventualno tamo, KP bih preskocio za RX580.

1 Like

Ja pre 5-6 god kupio polovnu 1070 8gb koja je majnovala, i dan danas radi kako treba. Ako majnuje ne znaci da se koristi 100%, graficke su undervoltovane i underclockovane

1 Like

RX 6600, nova 250e - 270e za 1080p odlična priča. Možeš čak i proces jači da staviš novije generacije u nekom trenutku i na konju si

1 Like

Hvala svima na predlozima. Na kraju sam uzeo 1650 u Tehnomediji preko drugara. Sredio mi je finu cenu za novu grafu. Jedino sam se zajebao sto nisam znao da mi treba 6-pinac pa danas moram juriti to…

Moze lock teme

4 Likes

Da li ste uzimali graficke iz madjarske, kakve su cene tamo, da li imate nekog dobavljaca ili neki kontakt na kp. Trazim nvidia 3070 pa gledam razne moguce opcije za kupovinu