Playstation 5 PRO hardware vesti

Brži GPU ne može da nadohnadi sporiji CPU. A open world igre su CPU zahtevne.

2 Likes

Pise na tarabi… Muja probao pa slomio k…c!

1 Like

One x scenario,gpu jak ali procesor jad

Isto kao Series S i X, maltene isti CPU a igre se skaliraju najviše po grafici i rezoluciji.

Jedva čekam da vidim kako će izgledati. :sweat_smile: 300w sa 60CU negde i nekako mora ta generisana toplota biti efektivno izbačena iz konzole. Ima da bude CHUNKY little boy. :sweat_smile:

4 Likes

U savrsenom trenutku uzeo grafiku i vratio se na DOTA 2. Ovo je postalo jadno u svetu konzola…
PS5 mi je jedna od najlosijih investicija

2 Likes

Kako kome, ja sam se npr. sit izigrao i na PS5 i na XSX što se ove generacije konzola tiče, a pride imam poveći backlog igara koje bi tek trebalo da dođu na red.

DOTA 2 s druge strane ne bih igrao ni za platu :slight_smile:

5 Likes

Meni je PS5 bila najjbolja kupovina ikada… brdo igara, super zabava za ono sto meni treba.
Za klinca posebno. Ma da sam ga uzeo prvenstveno sebi.

1 Like

U lose vreme je pala kupovina rekao bih. XSS mi je kvalitetnije sate doneo. Ima par ekskluziva na PS koje su sjajne ali ne vredi novac koji sam dao. Da sam uzeo njega pre xboxa vrv bi bila obrnuta situacija.

1 Like


Toliko o 60fps…

E vala ja cu da ocekujem. Ekspertsko misljenje.

5 Likes

Naravno da neće kad je procesor samo 10% jači, a open world igre su uglavnom cpu bound na konzolama. Ako ne bude 60fps na base ps5/series x, neće biti ni na pro.

1 Like

Ok, juče sam se zezao ali sad ozbiljno pitam, koja je svrha ove konzole?

5 je izasao 20te, mozda ce taman da izadje gta 6 za Soni 6, 2025te.
Ovo pro bude za neki medju period.
Mozda i odloze godinu i bude eto 2026.

Pa za one koji nisu kupili slim

Koja je svrha bilo cega u zivotu?

Zabava na malcice jacoj konzoli :smiley: I nema neku svrhu ako te to ne zanima, sve igre ce raditi i na “base” konzoli.

@euphrates takodje sam se ziv izigrao na ove dve konzole… GamePass na Xbox-u me je odusevio jer te navuce na igru koju mozda u zivotu ne bi kupio :smile:
A kad je igra multiplatfrom, uglavnom odredjujem gde cu je uzeti tako sto vidim kakav je Dolby Vision support (Xbox), u odnosu na Haptic Feedback (PS5).

Jos samo kad bi PS5 podrzao Dolby Vision to bi mi definitivno bila konzola izbora za sve igre, a Xbox bi mi bila samo GamePass masina… i ja zadovoljan :sunglasses:

1 Like

Da hardcore publika potroši kintu na novu igračku.

2 Likes

Svrha je da Sony zaradi pare i da dobijes bolji hardver i igras sve u 60/120 fps.

Medjutim mislim da mora i novi TV uskoro da se trazi jer ce 120 fps postati novi performance baseline. Na gaming monitorima vec je dosta bolji dozivljaj nego 60 fps.

Napreduje tehnologija, dok ne izadje PS6, smanjice se gep izmedju jakog gaming PC-a i konzole. PC sa frame generationom odavno nudi trocifreni fps boost, sada ces taj isti tech imati u konzoli.

Ostaje naravno problem neoptizovanih igara za next gen - ocigledno developerima treba jako puno vremena da predju sa starih endzina na nove. Ipak nekoliko prelepih igara kao Ratchet, Ragnarok, Horizon DLC…

Pitanje da li se PS5 isplati - apsolutno. Ko je uzeo pre par godina ubio se od igranja i starih i novih igara. Ja imam samo nekoliko hiljada sati na Fifi. I samo da ne slusam vise mlazne turbine na PS4 Pro. To mi je dovoljno da kazem da se isplati. Steta sto nema next gen igara ali boze moj. Takodje 60 fps je konacno postao standard. Ovo ne moze da bude zasluga
bilo koje generacije konzola jer je moguce vec od Playstationa 1, ali su ocigledno svi odlucili da je previse dugo 30 fps bio standard i da je dosta. To i backward konpatibilniost i necujan rad uz malo zagrevanja i brza ucitavanja - sve su to life saving feature-i novih konzola, i cine igranje na PS5 daleeeeko udobnijim nego na PS4. Konzola je fantasticna u svakom pogledu osim sto nema next gen igre. Meni se svidja i prelepi futuristicki dizajn, dzojped, UI OS-a. Ma sve je skoro savrseno.

1 Like

Sve tačno, ali nekima smeta i što je beo :grin:

3 Likes